Polecamy publikacje Wydawnictwa Niepokalanej.
Jesteś zainteresowany? – skontaktuj się z nami!
Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
tel. +48 338.44.43.47
mis.kolbe.harmeze@poczta.fm


Angela Esposito, Światło nad Auschwitz.
Święty Maksymilian Maria Kolbe.

W niniejszym tomie Autorka chciała przedstawić nam całą aktualność myśli i stylu misyjnego Świętego Maksymiliana M. Kolbego. To człowiek „wychodzący”, którego przykład pobudza i dodaje odwagi do przyjęcia tego samego dynamizmu – ludzkiego i zarazem tak boskiego – daru z siebie. To jedyna pewna droga w dawaniu świadectwa miłości największej, która jest nauczaniem męczennika z Auschwitz.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
Harmęże 2020
ISBN 978-83-928457-4-4


Modlimy się ze świętym Maksymilianem Kolbe.
Modlitwa odradza świat

Niniejszy zbiór modlitw kolbiańskich może stanowić cenny dar dla wzrostu naszej wiary w skuteczność modlitwy i rozsmakowania się jej owocami w naszym życiu.
Modlitwa, skupiając nas na tym, co najistotniejsze, uświadamia nam naszą naturalną zależność, czyli fakt, że nasze życie nie pochodzi od nas i że nie jest w naszych rękach. Ukierunkowuje nas na fundamentalną relację – relację z Bogiem.
Ojciec Kolbe zawsze starał się uświadamiać ludziom, że nigdy nie zdołają zmienić innych, jeśli wpierw nie podejmą pracy nad sobą, poważnie traktując modlitwę i przeznaczając na nią czas. Skorzystajmy więc z okazji, aby przekonać się, jak odkrył to już św. Maksymilian, że „źródło szczęścia i pokoju znajduje się nie poza nami, lecz w nas” i że w momencie, w którym Boże życie znajduje w nas przestrzeń, czujemy się błogosławieni i sami stajemy się błogosławieństwem dla innych.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
Harmęże – Oświęcim 2017
ISBN 978-83-928457-3-7


Patricia Treece, Człowiek dla innych. Maksymilian Kolbe.
Święty Oświęcimia. Świadectwa tych, którzy go znali.

Uważana za jedną z najlepszych biografii, opisujących życie i ducha Świętego Maksymiliana, książka „Człowiek dla innych…” została opublikowana po angielsku, francusku, wietnamsku, włosku hiszpańsku, portugalsku, a obecnie także po polsku.
Patrycja Treece podaje kronikę wyjątkowego życia Świętego Maksymiliana, franciszkanina, założyciela Rycerstwa Niepokalanej i Niepokalanowa. Misjonarza w Japonii, który oddał swoje życie za innego więźnia w obozie Auschwitz w 1941 roku.
Treece pisze słowami świadków, którzy znali go osobiście. Ukazuje człowieka z mocnymi przekonaniami i heroiczną cnotą, co pozwoliło go nazwać „Prorokiem cywilizacji miłości”.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
Harmęże 2006


Święty Maksymilian Kolbe.
Prorok cywilizacji miłości.

Misjonarki Niepokalanej Ojca Kolbego
Harmęże – Oświęcim